user

Fordele og besparelser ved BIM/VDC

2017-09-27 14:30:00 2017-09-27 17:00:00 Europe/Copenhagen Fordele og besparelser ved BIM/VDC Aalborg Universitet, Thomas Manns Vej 23, 9220 Aalborg Øst
type af arrangement
Temamøde / Danvak Nordjylland
Geografisk placering
Aalborg Universitet, Thomas Manns Vej 23, 9220 Aalborg Øst
Dato for arrangement
27 / 09 - 2017
Dato for arrangement
14:30
Id for arrangement
M 17507

Dette arrangement er blevet afholdt.

Temamødet afholdes i en af universitets nye bygninger, hvor man ved hjælp af ”briller” kan se rør, kanaler, ledninger i vægge, gulve og over nedhængte lofter.

Sted: Aalborg Universitet, Institut for Byggeri og Anlæg (bygningen er vist på fotoet), Thomas Manns Vej  23 lokale 1.104 (Indkørsel til P-pladsen fra Alfred Nobels Vej, og det er lidt øst for Fakta)

Indlægsholderne beretter om eksempler på byggepladser, hvor der har været optimal benyttelse af BIM /VDC værktøjer med dokumentation om besparelser, forkortet byggetid, overdragelse til bygherre/bruger uden mangler og med ønskede ydelser og dokumentation af teknikken i bygningen.

Priser (ekskl. moms)

Ordinær

450 DKK

Junior

Gratis

Senior

Gratis

Ikkemedlem

650 DKK

Dette arrangement er blevet afholdt.

Tilmeld dig Danvaks nyhedsbrev

Modtag nyheder om alle Danvaks aktiviteter direkte i din mailboks